Primari și consilieri locali, circa 5000 de activiști ai PSD sunt în aceste momente în Sala Polivalentă de la Craiova pentru a consfinți candidatura lui Victor Ponta în alegeri prezidențiale.
Așa-zisele lucrări ale Consiliului Național al PSD au început deja, în absența premierului care face o baie în mulțimea sinistrată.
Sloganul este „România puternică – schimbare până la capăt”. Mai ridicol nu se putea.
Să le spună cineva acestor tovarăși că au murit oameni, că sute de case sunt afectate, că zeci de localități sunt sinistrate.
Să îi trimită cineva acasă pe activiști , fiindcă n-au intrat zilele în sac.
Așa a fost să fie, dar nimeni nu face nuntă când îi ia casa foc.
























Lasă un răspuns