Adrian Miutescu, presedintele PNL Arges, impreuna cu actorul Mircea Diaconu, candidat din partea PNL la Senat pe colegiul Curtea de Arges-Campulung au fost ieri la Spitalul Municipal din Curtea de Arges, unde au stat de vorba cu cadrele medicale, dar si cu pacientii. Fiind cu un ditamai actorul langa el, Miutescu a jucat, ce-i drept, pentru citeva minute, intr-o comedie neagra. Mai multi pacienti se plingeau ca nu au medicamente, ca e frig si ca sunt obligati sa isi cumpere pina si seringi, de la farmacia din colt. Sadic, dupa cum il stim, Miutescu s-a laudat cu aceste realizari ale liberalilor, declarand muribunzilor de pe patul spitalului: ,, Am vizitat astazi acest spital si ma bucur de noua fata a acestui loc unde pacientii sunt ingrijiti asa cum se cuvine. Stiu foarte bine problemele cu care s-au confruntat cei de aici si stiu ca mai sunt multe de facut. Dar tot ce pot spune este ca, asa cum am ajutat pana acum, si de acum incolo voi face tot ce imi sta mie in putinta pentru materializarea noilor proiecte din viitorul mandat de deputat, in ceea ce priveste acest spital. Am discutat cu cei de aici, am preluat nevoile lor si voi veni in sprijinul cadrelor medicale si in acealsi timp al pacientilor care au nevoie de serviciile medicale. Apreciez profesionalismul de care dau dovada cei ce muncesc in aceasta unitate medicala si am constatat ca oamenii sunt multumiti de conditiile de spitalizare, de medici si de serviciile pe care le primesc!”.Dupa acest moment cu adevarat emotionant, pacientii, pe deplin multumiti de managementul ministrului Nicolaescu, au evocat cu caldura memoria inaintasilor morti ai lui Adrian Miutescu, a sfintilor din zodia sa, precum si a Dumnezeilor la care se inchina.Semnatura: F.B.
























Lasă un răspuns