Poate ca nu ajung sa sufar pentru tragedia din Japonia cum as suferi daca s-ar fi petrecut in vecini, in Europa. Ma indigneaza insa la maxim faptul ca unii sunt fericiti pentru nenorocirile din arhipelagul nipon.Cine sunt acestia ? Pai, cavalerii apocalipsei, ghicitorii, astrologii. Nu au zis ei, nu au anuntat ei, nu sunt ei prooroci ?Asta nu e decit inceputul exulta unii, veti vedea ce va fi ! Pentru ca avem Soarele in pesti, Mercur in conjunctie cu Luna Neagra, plus Uranus si Marte, dar si Chiron in Pesti, bla, bla, bla. Fiindca asa au zis mayasii, asa a calculat guru, bla, bla.Asta ma trimite imediat la bucuria lui Crin, Ponta et comp. care au prezis si ei ca nu iesim din criza, nici macar din recesiune, fiindca il avem pe Boc in conjunctie cu Basescu, iar Blaga, Videanu si Berceanu s-au aliniat precum planetele.Este enervanta aceasta criza, dar mult mai insuportabili imi par cei care sunt fericiti ca ea exista.
























Lasă un răspuns