Cine cistiga alegerile la PDL Vilcea, Tache sau Tica ? Monser, pe mine putin ma intereseaza…Nici Tache, nici Tica nu au un program politic, ori poate il au dar il tin ascuns pina il vor breveta la OSIM.As fi vrut sa stiu ce crede Tache despre relatia cu PSD si ce nuante introduce Tica cu privire la aceasta chestiune. M-ar fi interesat ce zic Tache si Tica cu privire la situatia Oltchimului, ce parere au despre performantele directorilor de la deconcentrate, cum gindesc in legatura cu strategia de dezvoltare a judetului, ce zic despre problemele din Consiliul Local Rm. Vilcea, care le e gindirea in legatura cu managementul organizatiei judetene, ce bagari de seama au vizavi de legea pensiilor, a salarizarii unice sau a invatamintului. Multe m-ar fi interesat sa aflu eu de la Tache sau de la Tica.In loc de asta, imi bat capul cu analize de genul…Oare de ce nu raspunde Tache la telefon ? Dar de ce gesticuleaza Tica aiurea ? Cine minte mai frumos, Tache sau Tica ?De aia nu ma intereseaza cine cistiga, monser. Stiu ca nu se va intimpla nimic bun in viitor, fie ca fu Tache, fie ca fu Tica…
























Lasă un răspuns