Citeva declaratii date de consilierul judetean PDL Petre Grigore „Ziarului de Vilcea” m-au umplut de indignare, ba chiar si de scirba. Omul ales sa indrume judetul pe o cale buna fiindca asa s-ar traduce functia de consilier judetean incearca sa explice ca magazinele de vise practica un comert legal, iar implicarea sa ca avocat in apararea pravaliei etnobotanice a colegului sau de partid Gheorghe Gheorghe e perfect indreptatita.Indignarea vine de la faptul ca observ cum o structura politica in care identific pina acum un vicepresedinte de organizatie judeteana si un consilier judetean se ocupa cum etnobotanicele, iar scirba vine de la modul in care pune problema domnul avocat. Cred ca are dreptate vicepresedintele PDL Cezar Preda care spune ca in spatele magazinelor etnobotanice stau adevarate retele mafiote si ca de activitatea acestora nu sunt straini nici oameni din rindul autoritatilor statului:”In luna decembrie 2010 am facut o interpelare catre ministrul Administratiei si Internelor in care am facut o afirmatie destul de tare la nivel politic, mai ales ca era ministrul nostru. Am spus ca in spatele magazinelor de vise stau autoritati ale statului sau oameni din autoritati ale statului si m-am referit aici la politisti. Parerea mea este ca la nivelul Rominiei este formata o retea mafiota foarte serioasa”, afirma Cezar Preda. Iata ca la Vilcea este vorba despre un vice portocaliu si un consilier judetean de aceeasi culoare.Din pacate, magazinele de vise sunt inca legale, problema este insa in alta parte si anume in fapatul ca sunt perfect imorale. Cu toate astea, consilierul judetean le apara, speculind ca nu ar fi periculoase, iar cei care ajung la spital au luat, de fapt, droguri nu etnobotanice. Toata tara, pina in guvernul Boc, vorbeste despre periculozitatea etnobotanicelor, numai consilierul PDL Grigore de la Vilcea, care cistiga bani pe linga aceasta afacere, e de alta parere.Ceea ce ma umple de scirba este faptul ca omul face pe niznaiul, pune problema avocateste, uitind ca el este om politic si consilier al judetului. Probabil ca daca prostitutia ar deveni legala, domnul consilier nu ar vedea nimic nefiresc in a se ocupa de acest domeniu. Bravo, Grigore, cinste partidului care te-a ales si te tine ! Bravo, Gheorghe Gheorghe, cinste si dumitale pentru grija pe care o porti vilcenilor si copiilor lor ! Sunteti admirabili, monserilor, aveti un tupeu de neimaginat, cu voi nu o va scoate nimeni la capat, niciodata !
























Lasă un răspuns