În Argeș, la concursul de titularizare, care s-a desfășurat luni, 21 iulie, s-au înscris 1157 de candidați, 1100 au fost validați, 896 au fost prezenți, 114 au absentat, 2 au fost eliminați pe motive de fraudă, 88 s-au retras din examen. Astfel, selecția naturală a fost făcută.
Au mai rămas, una peste alta, 804 de candidați cu note, iar dintre aceștia, doar 45.02% sunt titularizabili (adică au luat note peste 7).
A fost o singură notă de 10, obținută de dna. educatoare Anca Elena Iubu, din Câmpulung.
De remarcat ar mai fi că un procent de 21.14 dintre candidați au avut note sub 5!
Miercuri, 30 iulie, se vor afișa rezultatele finale, după contestații.
























Lasă un răspuns