Vizita de lucru în Argeș pe care ministrul Energiei, IMM-urilor și Mediului de Afaceri, Andrei Gerea o anunța cu o săptămână în urmă și-o contramanda apoi, în nici 24 de ore, va avea loc, în sfârșit. Doar data s-a schimbat, acum va fi vineri, 13 februarie. În rest, totul rămâne la fel. Și programul și componența delegației:
-la ora 9.00- vizită pe Platforma nucleară din Mioveni, la Institutul de Cercetări Nucleare și Fabrica de Combustibil Nuclear Mioveni, unde va fi însoțit de Anca Ionescu, secretar de stat în cadrul Departamentului pentru Întreprinderi Mici și Mijlocii și Mediul de Afaceri.
-la ora 13.00, delegația are programată o întâlnire cu mediul de afaceri argeșean.
-la ora 14.30, ministrul Gerea va susține o conferință de presă la sediul Camerei de Comerț și Industrie Argeș.

























Lasă un răspuns