Un tânăr de 19 ani a ajuns în atenția polițiștilor după un incident petrecut în toiul nopții, la Pitești. Acesta este cercetat după ce ar fi agresat o fată de aceeași vârstă, în urma unei discuții care a degenerat.
Incidentul a avut loc în noaptea de 18 spre 19 iulie, în jurul orei 04:30. Cei doi tineri ar fi avut un schimb de replici, iar în urma conflictului, băiatul a devenit violent.
Polițiștii Secției 1 Poliție Pitești au continuat cercetările în dosarul penal deschis pentru lovire sau alte violențe, iar după strângerea probelor tânărul a fost reținut pentru 24 de ore.
Ulterior, acesta a fost prezentat procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, iar față de el a fost dispusă măsura controlului judiciar pentru 60 de zile.
Ancheta continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs incidentul.

























Lasă un răspuns