”Dragi consăteni,
Astăzi a fost aprobat proiectul „Creșterea efecienței energetice la Școala Gimnazială Radu cel Mare Bogați în comuna Bogați, județul Argeș ” cu o valoare de 1.855.349,87 lei (aproape 19 miliarde lei vechi).
Din dorința de a veni atât în sprijinul elevilor școlii noastre, cât și a cadrelor didactice, pentru a se bucura de toate condițiile necesare desfășurării activităților școlare, am ales să depun cu prioritate acest proiect în luna mai 2022 prin Programul Național de Redresare și Reziliență -Componenta C10, având de ales între clădirea primăriei și a școlii.
De-a lungul timpului am fost preocupat de viitorul localității noastre, care va fi construit de copiii noștri, de elevii școlii noastre, fapt ce m-a motivat întotdeauna să creez și să îmbunătățesc condițiile de care aceștia să beneficieze în școala Bogați.
Așadar, dragi copiii, mi-aș dori ca eforturile depuse pentru implementarea acestor proiecte să fie răsplătite prin rezultatele voastre școlare”, transmite primarul Ion Gîrleanu, locuitorilor comunei pe care o păstorește.

























Lasă un răspuns