Luni, 1 iunie 2026, activitatea de colectare a deșeurilor, în Pitești, se va desfășura conform graficului normal de lucru.
Utilizatorilor casnici li se recomandă să asigure accesul personalului serviciului de salubrizare la recipiente, în cazul în care luni este zi de colectare.
Echipele care asigură curățenia stradală sunt, de asemenea, pe teren, în ziua de luni, 1 iunie, pentru a menține curățenia în oraș. Pot fi sprijiniți cu toții prin depozitarea deșeurilor doar în locurile special amenajate.
Depozitarea necorespunzătoare a deșeurilor se sancționează!
Pentru un Pitești curat este nevoie de muncă în echipă!
Lasă un răspuns