Mă întreb dacă Argeșul conștientizează cine a ajuns primul om politic în locul lui Nicolescu.
E ca în romanul acela cu Ciocoii vechi și noi. Locul postelnicului Tuzluc e luat de Dinu Păturică.
Atenție, fără Păturică am fi rămas în epoca fanariotă !
Eu doar atât am dorit să întreb, dacă oamenii sunt conștienți că Iani Popa este acum Politicianul Nr. 1 al Argeșului.
Șef al senatorilor liberali și cu perspective de a fi ministru, Iani Popa demonstrează că există un om politic de tip nou caracterizat printr-o bună opțiune ideologică, echilibru și o bază culturală.
Apropo de cultură, de remarcat că și liberalul Popa și pedelistul Bica, adică liderii Noului PNL din Argeș sunt oameni citiți.
Evident, Iani Popa este apă plată cu lămâie față de whisky Nicolescu.
Dar nu mai e vreme de beție.
Ce melancolie !

























Lasă un răspuns