Chiar dacă Ziua Sportului Românesc este marcată oficial în prima duminică din luna iunie, la Topoloveni sărbătoarea a început mai devreme, printr-o activitate dedicată mișcării și spiritului de competiție.
Primăria Orașului Topoloveni, împreună cu elevii claselor a III-a și a IV-a de la Liceul Tehnologic Topoloveni, coordonați de profesorii Mirela Fulgeanu și Mihaela Mănac, au organizat un cros la care au participat 62 de copii.
Micii sportivi nu s-au lăsat descurajați nici măcar de vremea capricioasă. Au alergat și pe ploaie, dornici să își demonstreze calitățile sportive și să se bucure de competiție.
La final, toți participanții au fost răsplătiți de Primăria Topoloveni cu medalii, diplome, apă, fructe și o gustare dulce.
Câștigătorii crosului au fost:
Clasa a III-a – fete
- Locul I – Chilau Cataleya
- Locul II – Mihai Alessia
- Locul III – Chiranescu Ingrid
Clasa a III-a – băieți
- Locul I – Boboc Matei
- Locul II – Moldoveanu Tudor
- Locul III – Ciobotoiu Ștefan
Clasa a IV-a – fete
- Locul I – Duta Sandra
- Locul II – Catrina Loredana
- Locul III – Anghel Eva
Clasa a IV-a – băieți
- Locul I – Jucalea Sebastian
- Locul II – Neacșu Călin
- Locul III – Barbieru Vlad
La finalul evenimentului, organizatorii i-au felicitat pe copii pentru pasiunea lor pentru sport, pe profesorii coordonatori și pe Florina Biculescu, directorul unității de învățământ, apreciată pentru implicarea constantă în activitățile sportive ale elevilor.
Mesajul transmis de Primăria Topoloveni a fost unul simplu și clar: „Sănătate prin sport! Primăria Orașului Topoloveni susține sportul!”.

























Lasă un răspuns