În urmă cu puțin timp, salvatorii piteșteni au fost alertați, prin telefonul de urgență 112, că, în zona mall-ului Vivo, este o femeie căzută în râul Argeș.
Când pompierii au ajuns la fața locului, femeia era aproape de malul apei, se ținea de vegetație.
Unul dintre ei a intrat până la gât în apă pentru a reuși să urce femeia în barcă.
Aceasta are 59 de ani, este din comuna Mălureni și se pare că ar fi fost externată ieri de la Psihiatrie.
Victima a fost predată echipajului SMURD TIM, după care a fost transportată la Spitalul de Urgență Pitești.

























Lasă un răspuns