Vineri, 6 februarie, în Argeș s-a semnat protocolul de constituire a Alianţei PSD-UNPR-PC-PLR (PNM) la nivel judeţean, pentru susţinerea Guvernului Victor Ponta şi promovarea proiectelor de interes general.
Semnatarii documentului au fost liderii organizațiilor locale: din partea PLR Argeș, preşedintele interimar Daniel Marius Crișan, din partea PSD, senatorul Șerban Valeca, de la UNPR- președintele organizației, senatorul Iulian Cristache, iar din partea PC – președintele Cornel Lazăr.
Județul Argeș este al doilea județ din România, după Prahova, în care se constituie Alianţa PSD-UNPR-PC-PLR (PNM), prin asumarea unui protocol ce are ca obiective susţinerea şi aplicarea programului de guvernare al Guvernului Ponta şi constituirea de majorităţi la nivel local şi judeţean.
sursă foto: Mediafax

























Lasă un răspuns