Circulă în anumite medii ideea că „organele” sunt cu ochii pe consilierii mai mult sau mai puţin independenţi din Consiliul Local Rm. Vâlcea.
Este vorba despre Iulian Voicu, Cosmin Constantinescu şi Bogdan Costinescu.
Se spune că opoziţia a pregătit pentru cel care ar accepta să i se alăture o şpagă grasă.
Miercuri, la şedinţa extraordinară de aprobare a bugetului se va vedea cum stau lucrurile şi dacă PNL are şanse să răstoarne actualul executiv PSD format din primarul Gigi Matei şi viceprimarul Vasile Cocoş.
Din partea noastră, să se întâmple orice, doar să fie joc democratic.
Iată de ce îi sfătuim pe cei amintiţi mai sus să fie cu ochii în 14 şi să nu facă vreo greşeală care i-ar putea costa enorm. Mai ales că toţi sunt tineri.
P.S. Un rol important îl pot juca şi doi foşti primari, dar asta este altă poveste, asupra căreia vom reveni.

























Lasă un răspuns