Cu o diplomatie si o siretenie care de azi inainte il califica in ochii mei drept un mare strateg, Victor Ponta a decis sa tina mitingul de protest in curtea PSD Arges, dejucind in acest fel planurile lui Mircea Andrei, care, nu se stie in ce scop, convocase la sediul PDL citeva sute de sustinatori, chiar la ora la care si in locul in care delegatia comuna bucuresteano-vilceana isi propusese sa protesteze. Aceasta inspirata miscare a avut cel putin doua urmari fericite: i-a lasat pe pedelistii cu ochii in soare si i-a dat si domnului Cilea prilejul sa picheteze, ca sa nu spuna cirtitorii ca a lasat judetul de izbeliste si el pierde vremea prin vecini. Drept dovada, am pus si o fotografie, din care ar trebui sa se inteleaga ca mitingul pesedist nu a avut loc in fata sediului PD-L, asa cum gresit a informat o anumita parte a presei. Puteti compara fotografia cu aceea anexata la articolul Domnul Cilea de la Vilcea picheteaza la Pitesti, in care apare sediul PD-L Arges, dar nici urma de Cilea. Poza e cam proasta, dar e vorba de fapt de o captura dintr-un filmulet prezentat de ACEA parte a presei. Pentru cei care stau mai prost cu vederea, l-am evidentiat pe domnul Cilea cu o sageata.
























Lasă un răspuns