În urmă cu cinci ani, scriam că noul primar, Cristian Gentea, se va dovedi cel mai bun din istoria Piteștiului. Am avut dreptate, iar pentru un ziarist să i se îndeplinească pariul pe o persoană publică este cea mai mare satisfacție. Astăzi, primarul Piteștiului împlinește 5 ani de administrație, iar realizările curg aproape zilnic. Atâta eficiență și devotament sunt chiar și peste ceea ce anunțam în urmă cu 5 ani că se va întâmpla. Îmi imaginez ce va fi peste alți 5 și pot spune că primarul Gentea a apărut atunci când Piteștiul a avut cea mai mare nevoie de el. (G.S.)
Iată ce a scris primarul pe pagina sa de Facebook:
Astăzi se împlinesc 5 ani de când am intrat în Primăria Pitești ca edil, în urma votului dumneavoastră de încredere.
Am venit cu toată disponibilitatea și cu credința că „acasă”, la Pitești, este mereu locul pentru care merită să muncim și să înfruntăm provocările vremurilor. Cu bune și cu mai puțin bune, au fost ani în care orașul nostru s-a dezvoltat frumos, devenind unul dintre centrele urbane cu cei mai buni indicatori de trai din România.
Vă mulțumesc pentru încredere și susținere!

























Lasă un răspuns