Aseară, în jurul orei 22, un tânăr de 24 de ani, din comuna argeșeană Bălilești, în timp ce conducea un moped pe un drum comunal din localitate, direcția Câmpulung – Pitești, într-o curbă la stânga, din cauza vitezei, a pierdut controlul vehicolului și a intrat într-un gard.
În urma accidentului, bărbatul a fost grav rănit. El a ajuns la spital în comă.
Din cauza leziunilor, tânărul argeșean nu a putut fi testat cu etilotestul, dar polițiștii au putut stabili că acesta nu avea permis de conducere.

























Lasă un răspuns