Gata, Borza, ne bagi în faliment ?
Remus Borza vine să confirme în faţa Consiliului Judeţean scenariul şi temerea noastră că CET Govora va ajunge în faliment şi va fi cumpărată pe nimic de cine trebuie.
După cum se ştie, administratorul judiciar al CET a dorit să mărească preţul aburului industrial livrat către USG, iar instanţa a declarat că acest lucru este ilegal.
Evident că marele avocat Borza ştia că un contract în derulare nu poate fi modificat decât cu acordul ambelor părți, dar ce și-a zis: îl modific eu, iar dacă nu se poate am un pretext să declar falimentul.
Se fac paşi cam repezi ca să nu fie sesizaţi.
Mergeţi mai tiptil, domnule !
Gheorghe Smeoreanu

























Lasă un răspuns