Luni, la ora 18,40, prim-procurorul Teodor Tranca a iesit de la DNA Pitesti, cupa patru ore si jumatate de audieri, fiind asteptat la usa temutei institutii de familie.Tranca a refuzat sa faca vreo declaratie.In aceasta situatie, ne putem intreba de ce a fost nevoie de mascati, de o actiune in weekend, de declaratii de ora trei dimineata…DNA pare a miza in mod exagerat pe factorul psihologic, ceea ce poate fi eficient pentru procurori dar bizar pentru o democratie.Semnatura: C.P.
























Lasă un răspuns