Referindu-se la un comunicat de presă prin care Sindicatul Autoturisme Dacia își exprimă intenția de a organiza un miting într-un viitor apropiat, Cătălin Bulf, președintele interimar al PMP Argeș a comentat:
”Miile de membri ai Sindicatului Autoturisme Dacia sunt îngrijoraţi faţă de inconsecvenţa Guvernului şi a clasei politice pentru demararea construirii autostrăzii Piteşti-Sibiu. SAD a hotărât organizarea unui mare miting în care va cere construirea de urgenţă a autostrăzii.
Sunt alături de sindicaliști și mă declar îngrijorat de tergiversările repetate ale guvernanţilor.
Partidul Mişcarea Populară susține ca autostrada Piteşti- Sibiu să fie făcută acum, nu la Sfântu’ Aşteaptă. Economia contează, năucilor din PSD!
Nu faceți din Dacia un nou Arpechim!”.

























Lasă un răspuns