Imediat după începerea noii sesiuni parlamentare, în ședința comună a Comisiei Juridice și a Comisiei pentru Regulament din Camera Deputaților din 2 februarie, s-a dezbătut problema grupului parlamentarilor excluși și demisionați din PP-DD la sfârșitul sesiunii parlamentare anterioare.
Această situație aștepta rezolvare după ce, în urma excluderilor unor deputați nesupuși, conducerea PPDD a cerut desființarea grupului parlamentar din Camera Deputaților.
La ședința reunită au participat, din partea grupului în cauză, deputații Daniel Fenechiu și Mihai Deaconu, deputat de Argeș. Deputatul Fenechiu a declarat, în cadrul dezbaterilor, că în momentul de față sunt zece deputați care, sub semnatură, certifică faptul că fac parte din grupul parlamentar. membrii prezenți ai celor două comisii au decis, cu unanimitate de voturi, că Grupul Parlamentar există.
Cei zece deputați hotărâți să-și desfășoare activitatea parlamentară împreună, în grupul aleșilor pe listele PPDD, sunt: Gabriela Anghel, Ștefan Burlacu, Viorel Blăjuț, Tudor Ciuhodaru, Ștefan Dalcă, deputatul argeșean Mihai Deaconu, Daniel Fenechiu, Cristinel Marin, Liliana Mincă, Daniel Oajdea.

























Lasă un răspuns