Duminică, 8 februarie, la Palatul Parlamentului, a avut loc Congresul PMP, congresul cu o singură moțiune – «România implicată-PMP partidul schimbării» – a lui Eugen Tomac.
Staful PMP a fost completat cu alegerea europarlamentarului Siegfried Mureşan, în funcția de prim-vicepreşedinte și a fostului consilier prezidențial Dorel Onaca, în funcția de secretar general al PMP.
Președintele interimar al PMP Argeș, Cătălin Bulf, a fost ales în funcția de secretar executiv.
De acum, așa cum a promis la final de an 2014, președintele Bulf va avea ca prioritate organizarea de alegeri la nivel județean.
Se pare că la președinția organizației municipiului Pitești, care e condusă în acest moment tot de Cătălin Bulf, va candida doctorul Gheorghe Frătoaica, fost PDL-ist.
























Lasă un răspuns