Vineri, la şedinţa CJ Vâlcea, directorul general al CET Govora Mihai Bălan a explicat consilierilor că Fondul Proprietatea nu a ridicat obiecţii cu privire la preluarea minelor de la Berbeşti şi Alunu, iar dintr-un moment în altul contractul va fi aprobat în AGA.
Urmează obţinerea avizelor de la Consiliul Concurenţei şi Oficiul Rezervelor Minerale, după care, practic, preluarea minelor poate fi considerată o acţiune reuşită.
”La 1 martie, minele vor fi înăuntru”, a concluzionat directorul general Mihai Bălan.

























Lasă un răspuns