Vineri dimineaţă, primarul interimar Gigi Matei a făcut o vizită la Centrul Social de Urgenţă ”Ioana”, unde, la acest moment, se află găzduite 24 de persoane fără adăpost.
Cu această ocazie, edilul-şef a discutat cu asistaţii Centrului şi a dispus rezolvarea cât mai urgentă a unora din problemele semnalate de aceştia.
Totodată, primarul interimar a vizitat şi Cantina de Ajutor Social din imediata vecinătate – care funcţionează la capacitatea maximă de 200 de persoane servite cu o masă caldă în fiecare zi – interesându-se de calitatea mâncării şi solicitând rezolvarea unor aspecte negative sesizate.

























Lasă un răspuns