Afișul din fotografie a stat lipit pe panouri în Rm. Vâlcea în primăvara acestui an.
Acum, Petre Tănăsoaica mă jignește și mă umilește în paginile ziarului său ca pe un dușman de moarte.
Cândva, același prieten a scris într-o carte dedicată mie că sunt cel mai bun „inginer de ziare”.
În septembrie, anul acesta, Petre Tănăsoaica a spus, în fața a o sută de oameni, la lansare, că volumul meu intitulat “Sfârșitul presei și ultimul ziarist” este o mare reușită.
Acum, nu mai sunt bun ?
Sincer, articolul m-a întristat, m-a făcut încă o dată să cred că de când s-a inventat scrisul omul a urcat pe scara asta până la cer dar a și coborât în iad.
În sfârșit, consider articolul ca fiind rodul unei stări trecătoare.
Nu ai cum să trăiești așa, e prea chinuitor.
În rest, toate cele bune prietenului meu Petre Tănăsoaica.

























Lasă un răspuns