Joi dimineaţa, după ce a dat o raită pe la sediul PNL Vâlcea, liberalul Ionuţ Ionescu, director economic la Apavil, a fost luat din restaurantul Criystal de către mascaţi, în urma unui flagrant de luare de mită.
Nu ne pronunţăm asupra vinovăţiei.
Ceea ce ştim însă este că Ionuţ Ionescu este membru al Biroului Municipal al PNL Vâlcea şi a fost susţinut pentru a ocupa importanta sa funcţie la Apavil de către dl deputat Cristian Buican.
Culmea ori ghinion, cum ar zice preşedintele Iohannis, atât Buican cât şi Ionescu sunt colegi la masoneria vâlceană, atât de diversă sub aspectele ei caracteriale.
Să tragem concluzii ? Nu mai are rost, ele apar de la sine.

























Lasă un răspuns