Într-o scrisoare către Patriarhul BOR, Monica Anisie, Ministrul Educaţiei, face greşeli pentru care nu ar lua BAC-ul, începând cu dezacorduri între subiect şi predicat şi continuând cu formulări redundant şi lipsite de sens. Anisie scrie:
”LIPSA acestor dispozitive și conexiuni la internet SE DOVEDESC a fi principalul obstacol (…)”.
”Din păcate, există ELEVI și CADRE DIDACTICE care nu au o tabletă sau un alt dispozitiv electronic pentru a se conecta la lecțiile on-line și A-ȘI CONTINUA ÎNVĂȚAREA”.
”Astăzi trăim vremuri pentru care nu am fost pregătiți ÎNAINTE (…)”
Ruşinos pentru oricine, mai ales pentru Ministrul Educaţiei.

























Lasă un răspuns