Acest material este mai clar și mai credibil decât un editorial. Opiniile despre Guvernul Bolojan se contrazic, dar România reală, prin vocea unui primar performant, dă verdictul:
- O țară întreagă a fost ținută în subdezvoltare.
Primarul orașului vâlcean Horezu, Nicolae Sărdărescu, are o listă de reproșuri concrete care nu au nicio ambiguitate.
Doar deschid lista:
- Bugetul, aprobat după 5 luni, este ca o poveste ireală, imaginară.
- S-au pierdut bani, oportunități de accesare.
- S-a produs o contracție totală a economiei.
- Impozitul pe venit a scăzut 25%.
- Țara a finanțat Bucureștiul.
Mai sunt zeci de astfel de reproșuri indiscutabile.
Urmăriți ce spune primarul Nicolae Sărdărescu și veți înțelege cine are dreptate.(G. Smeoreanu).

























Lasă un răspuns