Presa noastră nu se dezminte.
Scrie realitatea.net:
Duminică dimineaţă vremea în Bucureşti a fost extrem de neplăcută, rece, cu cerul acoperit şi, parţial, cu ploaie. Totul s-a schimbat, însă, la amiază. Evenimentul i-a impresionat pe cei aflaţi la Cotroceni, care l-au văzut ca pe un simbol, legându-l de faptul că Iohannis a devenit preşedinte.
Un lucru extrem de bizar a fost observat de către toţi cei prezenţi, informează corespondentul Realitatea TV, şi anume schimbarea totală a vremii, în momentul apariţiei lui Klaus Iohannis la Cotroceni.
Toţi oamenii care s-au aflat acolo au observat că deasupra Cotrocenilor a apărut soarele atunci când Klaus Iohannis a intrat, împreună cu soţia sa, în curtea Palatului.
Cei mai în vârstă știu povestea:
Iliescu apare, soarele răsare.
Nimic nou sub soare.

























Lasă un răspuns