Mai mulţi lideri PSD intenţionează să-i ceară lui Dragnea, în viitoarea şedinţă a Comitetului Executiv, să facă un pas în spate iar partidul să aibă o conducere colectivă. Sursele citate susţin că Paul Stănescu, Mihai Bădălău şi Mihai Tudose sunt cei care poartă discuţii cu liderii din teritoriu pentru a creea o opoziţie puternică în interiorul partidului. Aceştia s-ar baza pe susţinerea, până în prezent, a 15 organizaţii judeţene printre care se numără: Olt, Argeş, Giurgiu, Brăila, Ilfov, Dâmboviţa, Prahova, Vrancea, Vaslui, Buzău, Constanţa, Caraş Severin şi Timiş, scrie Hotnews.
De precizat că Liviu Dragnea are în prezent sprijinul organizaţiilor judeţene Dolj, Gorj, Teleorman, Vâlcea, Ialomiţa, Neamţ, Bacău, Maramureş, Satu Mare, Sibiu, Cluj, Braşov, Covasna, Harghita, Alba, Arad şi două organizaţii de Sector din Bucureşti (sector 5 Daniel Florea şi sector 6 Gabriel Mutu).
Ştirea pare manipulatoare, în Argeş, de pildă, nu se aude nimic despre trădare.

























Lasă un răspuns