A aparut un nou saptaminal.Gratuit (ceea ce e foarte bine) .Doar sint alegeri. Numai ca acolo, cum era de asteptat, s-a cuibarit si santajistul cel vechi. Omul a lucrat cam pe la toate publicatiile din judet si peste tot a vrut sa lase impresia ca este mare investigator. Nici vorba. Ca sa dam numai un exemplu, in loc sa publice ce era de publicat, l-a determinat pe patronul cimpulungean Iustin Preoteasa sa ii dea, pe gratis, un ARO, care era inregistrat, desigur, pe o firma. Pe altii, care au vrut sa-l foloseasca, ii determinase, ceva mai inainte, sa-l angajeze a o firma de gunoaie. Firma la care merge adeseori pentru a-si lua, in continuare, instructiunile. Desi nu am facut nici cea mai mica aluzie la nume, sintem siguri ca breasla jurnalistica a recunoscut personajul, care, altminteri, este un ins inteligent. Pacat de inteligenta si chiar de talentul pe care-l are…Semnatura: v.a.
























Lasă un răspuns