Cu prilejul lansarii cartii pe care a ingrijit-o Istoria presei,de Pamfil Seicaru scriitorul si gazetarul George Stanca a avut amabilitatea colegiala de a ne raspunde la doua intrebari.Aurel Sibiceanu: Ce se intimpla George Stanca in presa? Cristian Tudor Popescu nu mai este in-Gindurat, peste Ziua lui Sorin Rosca Stanescu s-a lasat noaptea. Se cam duc vectorii de opinie…George Stanca: Presa? O bate vintul,dragul meu,o va lua Vintu! Ce , pe la voi, pe aici, nu bate chiar nici un zefir?A.S.: Sa zicem ca se mai poate trai, ca ne mai descurcam.Cum vezi, totusi, viitorul presei? Va fi ea cumparata cu totul?G.Stanca: Viitorul presei? Nu ti se pare seducatoare ideea omului-ziar? Adica te duci in mari aglomerari umane si-ti reciti articolele… Vorbind serios, scapa cine poate. Sa cautam solutii, asta ne mai ramine, si cit mai repede.Semnatura: a.s.
























Lasă un răspuns