In mediile care se dau cunoscatoare ale dedesubturilor politicii argesene circula urmatorul scenariu. Gheorghe Nicut ar fi demisionat din PNL inscriindu-se la PDL pentru a-i slabi pozitia la Curtea de Arges liderului Adrian Miutescu. Dupa alegeri, Nicut, devenit senator, va trece inapoi la PNL, iar sefia partidului o va lua Marius Postelnicescu, in momentul in care i se va putea imputa lui Miutescu faptul ca a obtinut rezultate slabe. De remarcat ca in aceleasi medii circula expresia „nu vrem sa mai jucam…miuta”.Nu este prima oara cind „rasufla” astfel de zvonuri cu privire la soarta lui Adrian Miutescu, un fel de Cezar cel Mic pe care amicii se pregatesc sa il doboare.Semnatura:
























Lasă un răspuns