Ce e drept, discursurile lui Crin Antonescu de la Palatul Cotroceni frizau uneori demenţa.
Nu mai puţin anumite tirade lansate la televiziuni.
Totuşi, nu am crezut nicio clipă că am avea de a face cu un om nebun.
Dacă se întâmplă însă, aşa cum a venit pe surse, să demisioneze din toate funcţiile şi să se retragă din politică, atunci, brrr, înseamnă că ne-a trecut glonţul pe la ureche.
Fiindcă niciun om sănătos nu vrea USL cu PNL, apoi PNL cu PDL, demisie + demisie, revenire şi iarăşi demisie, toate în doi ani, cu accelerare pe ultimul interval.
Aşteptăm un breakingnews de foc, dar şi dacă focul se va dovedi de paie, ştim că nu iese fum fără foc.
Adică îl cred pe Crin Antonescu capabil de multe de când l-a speriat de l-a şocat Departamentul de Stat.
























Lasă un răspuns