Firea umana e inclinata spre lipsa recunostintei, asta este clar si o demonstreaza ceea ce se intimpla acum la PDL Vilcea. Incetul cu incetul, portocaliii vilceni dau semne ca l-au uitat pe Mircia Gutau, fostul lor lider condamnat pe nedrept, cel care i-a propulsat pe multi in functii si le-a asigurat o frumoasa cariera politica.Pedelistii nu mai vorbesc despre colegul lor din inchisoare, nu il mai invoca, nu se mai raporteaza la el. Stirea ca la recentele alegeri l-ar fi preferat pe unul dintre cei doi candidati a parut ca nu emotioneaza pe nimeni. De altminteri, respectivul candidat a si pierdut alegerile si nimeni nu a suspinat dupa marele Mircia.Aceasta situatie convine de minune pesedistilor si liberalilor din zona care se temeau ca, in 2012, liber fiind, Mircia Gutau ar putea fi un sprijin puternic pentru fostii sai colegi. Cita vreme insa acestia par a se fi spalat pe miini, opozitia rasufla usurata.
























Lasă un răspuns