Mi-am impus sa nu astern foarte repede impresiile dupa vizita lui Theodor Paleologu la Vilcea, la colegii sai de partid, in speranta ca va gasi si aici sustinatori pentru motiunea sa.Mi-am propus sa-l consider pe Theodor Paleologu om politic si mai putin, sau deloc, om de cultura, chiar daca a fost ministru al Culturii.In momentul de fata, si imi mentin, o sustin (si o semnez !), am parerea ca „Doru”
























Lasă un răspuns