Tupelul si nesimtirea aproape ne lasa cu gura inchisa uneori. Faptul se petrece la Gaesti. Partidul de imprumutat voturi la nevoiasi, Partida Romilor Pro Europa, a inchiriat de la Primaria Gaesti acum doi ani, nu un cort, ci un sediu. Pentru spatiul de 82 mp chiriasul plateste 700 de lei. Dar conform contractului de inchiriere acest sediu are destinatie speciala, sediu de partid politic. In schimb acestia au renovat fosta cresa si au transformat-o in SRL roz bonbon (Foto Mariana Ionescu, Cronica Gaestiului).Ne intrebam, precum Toma Caragiu: Cine-i tine pe astia in brate?. Legatura cu primul dintre ei e usor de facut, in persoana domnului Moise Vasile consilier judetean din partea PD-L si Presedinte Partida Romilor Dimbovita si Vicepresedinte Consiliu National al aceleasi partied. Nu ma pricep la culori atit de mult incit sa-mi dau seama cum se potrivesc portocaliul cu roz bonbon.Al doilea ar fi, dupa cum spun anumite guri rele, chiar Nicu Paun deputatul Partidei Romilor si seful comisiei pentru apararea drepturilor omului. Se pare ca de data asta nu apara decit drepturile etnicilor de a fraieri contribuabilul gaestean.Semnatura: Tibi Nica
























Lasă un răspuns