Dan Diaconescu vine simbata la Rm. Vilcea intr-o vizita electorala, bun prilej pentru a-i adresa citeva intrebari,pe care le notam aici, pentru a-i da timp sa se pregateasca temeinic.1. Domnule DD, poate va reamintiti emisiunea „Oameni care ajuta oameni” gazduita de OTV. Daca da, va rugam sa ne spuneti citi bani incasa OTV din donatiile facute de telespectatori prin SMS, pentru fiecare emisiune. Este adevarat ca din circa 50.000 de euro colectati din donatii, pentru fiecare emsiune, postul OTV sau dumneavoastra personal incasati circa 10.000 de euro ?2. Aveti cunostinta de modul in care se repartizau banii obtinuti din donatii la aceste emisiuni ? Este adevarat ca realizatorul, dna Marilena Barata, cel care realiza filmarile, adica sotul doamnei, precum si ceilalti colaboratori incasau peste jumatate din banii obtinuti din donatii ?3. Ati fi de acord sa fie facute publice sumele incasate de-a lungul unui an de emisiuni sub genericul „Oameni care ajuta oameni” si repartizarea lor catre cei care erau efectiv destinatarii donatiilor oamenilor? Nu cumva acestia primeau o suma infima,in vreme ce dumneavoastra si colaboratorii primeati zeci de mii de euro pe zi ?4. Considerati ca daca se va dovedi ca ati luat bani din ajutoarele la care ne referim mai puteti nadajdui sa fiti presedintele Rominiei ?Acestea sunt intrebarile care, o data puse, pot reprezenta inceputul sfarsitului carierei politice si chiar a libertatii lui Dan Diaconescu.Semnatura: Adriana Musat
























Lasă un răspuns