Avem o clasa politica despre care s-a tot discutat, despre calitatile acesteia si despre felul in care isi face treaba in folosul comunitatii sau chiar a Rominiei. Putini oameni politici au in spate o baza materiala de la care au plecat inainte de a intra in politica. Multi si-au dobindit-o dupa aceea. In acelasi timp, omul politic din Rominia nu are un crez al sau bine definit, nu are acea chemare spre a-si ajuta aproapele dincolo de anumite interese meschine electorale. Chiar si gindirea lor politica e plina de lacune, iar expunerea, logica si coerenta discursului politic lasa mult de dorit.In tot acest context, Gheorghe Udubae, presedintele UNPR Rimnicu Vilcea, iese in evidenta prin multe, foarte multe aspecte pozitive, ceea ce il face sa fie exact acea exceptie politica demna de luat in calcul pentru restructurarea clasei politice si maniera de lucru a acesteia cu trimitere spre interesul cetatenesc. Va prezint in continuare, sub forma de episoade, un interviu cu filantropul, cu omul politic Gheorghe Udubae.Cei care nu-l cunosc suficient de bine isi vor da seama extrem de usor de caracterul acestuia si de capacitatea sa de a coagula intentiile pentru imbunatatirea vietii noastre, a tuturor. Va atentionez ca veti descoperi ceva nou, ceva care cautam la o adevarata clasa politica romineasca inca din 1990.Domnule Gheorghe Udubae, exact cum am mai discutat in citeva rinduri, dumneavoastra sunteti cunoscut mai mult ca filantrop decit ca om politic. Cum va explicati acest lucru si daca nu credeti ca ar fi un minus pentru omul politic Gheorghe Udubae in perspectiva anului electoral 2012 ?Da, este posibil sa aveti dreptate, pentru ca a face politica inseamna a te ocupa mult mai mult de aceasta activitate. Noi am sintetizat cit de cit unele probleme ale partidului insa este timp suficient pina in vara anul viitor si sunt convins ca vom avea un cuvint mare de spus, acest lucru insemnind ca toti vom munci si vom crea posibilitatea celor care ne urmaresc sa ne clasifice altfel. Cert este ca eu personal merg si pe media tv, lucrez bine si cu ziarele, dar mai rar. Rar pentru ca sunt si probleme de firma, activitatea firmei nu ma lasa sa-mi fac chiar de cap, ca altfel, pe vremurile acestea crude, s-ar putea sa gresim si sa nu mai putem s-o luam de la capat. Dar, promit ca, m-am inscris in acest partid cu gindul sa aratam ca putem sa facem ceva pentru semenii nostri si pentru cei care ne-au nascut.Spre deosebire de multi alti politicieni, pentru ca inca functioneaza, zic eu, acel principiu gresit de „sarac, dar cinstit”
























Lasă un răspuns