L-am avut de doua ori musafir la „Criterii politice” pe chirurgul vilcean Constantin Ploscaru si m-am speriat. Am fost cu ochii si urechile pe domnia sa, intrucit inregistrase cu un coleg un material care nu a putut intra pe post din pricina multiplelor adevaruri pe care le continea. Consiliul National al Audiovizualului nu s-a gindit ca in afara de politicieni, manageri, primari, jurnalisti, in tara asta mai exista si chirurgi. Iar chirurgii nu pot sa minta, ei spun lucrurilor pe nume.Liber ca un chirurg, asa ar trebui sa fie si jurnalistii si oamenii politici, asa ar trebui sa fim toti si atunci tara s-ar opri din prabusire. Din pacate, nu toti suntem doctorul Ploscaru, nu toti avem cautiunea unui chirurg.
























Lasă un răspuns