De ce a pierdut Gheorghe Nicut la Curtea de Arges ? Iata o intrebare pe care nu aveam cum sa nu i-o adresez invinsului Iar raspunsul a fost suprinzator. Am pierdut, spune omul, pentru ca nu i-am facut pe pofta episcopului, iar acesta a dat dispozitie sa se voteze impotriva mea.Despre ce…voie este vorba? Despre retrocedari imense. Vorba fostului primar, episcopul doreste jumatate din oras. De ce ? Pentru a integra cladirile si terenurile revendicate in circuitul afacerilor.Desigur, nu putem nega prin aceste afirmatii munca lui Mircea Draghici, pesedistul care si-a dat concursul la cistigarea alegerilor in Curtea de Arges. Insa de la primul tur la al doilea, raporturile s-au schimbat si de aceasta schimbare spune invinsul este de vina episcopul.Sa vedem in ce masura blindul primar Nicolae Diaconu va reusi sa satisfaca pofta de avere a celui cu barba.
























Lasă un răspuns