Deși suferind de o boală care este considerată în general nemiloasă, președintele CJ Vâlcea Ion Cîlea merge înainte.
Cred că, dincolo de politică, Ion Cîlea dă o lecție de putere spirituală.
Mai cred că oamenii speciali așa înving bolile, luptând, nu târându-se spre fotoliu.
Cu figura sa de țăran neaoș, Cîlea e un model de abordare eroică a unei crize personale și am impresia că abia acum îi înțeleg resorturile care i-au coordonat viața.
Văzând cum nu se pleacă în fața sorții, îl admir necondiționat pe acest om.
Fără văicăreli și tânguieli, fără SOS-uri, Cîlea pășește semeț spre recuperare.
Cine ar fi crezut ?
Jos pălăria !

























Lasă un răspuns