Masturbarea politica pe care presedintele PSD Vilcea o practica de citiva ani incepe sa isi arate efectele negative. Ion Cilea a crezut ca nu observa nimeni cum o freaca ideologic, excitindu-se la amintirea primei secretare Venerica Patru. Le spunea tuturor ca doar noi, rautaciosi fiind, il calomniem ca mingiie cu stinga ciocanul pentru a i-o pune secerii, in vreme ce el e un capitalist de nadejde al social-demagogiei.Viata ne da insa dreptate, Cilea raminind tot mai singur. A plecat din partid Dumitru Tarasenie si se pregateste sa faca acelasi lucru Remus Grigorescu. Un om de afaceri si un profesor universitar au inteles ca decit cu un prost la cistig, mai bine cu un destept la paguba si vor activa in alte zone, cit de curind. Ii mai semnalam lui Ion Cilea ca au inceput si cei de la tineret sa isi dea coate vazind cit de prafuit si de expirat este. De curind, la Balcesti, a spus ca investitia intr-un drum comunal i-a fost sugerata de soferul sau, caruia i-a si multumit tovaraseste, ceea ce a generat hohote de ris.Incepe sa devina din ce in ce mai previzibil faptul ca in 2012 Cilea va pierde presedintia C.J., sprijinit mai ales de ai sai, care s-au saturat sa munceasca pentru un fost activist comunist de care ar fi trebuit sa fie trimis de mult la groapa de gunoi a istoriei.Semnatura: C.P.
























Lasă un răspuns