Aseara, un zvon sinisitru a strabatut judetele Arges si Vilcea. Se pare ca FMI a pretins ca Oltchim sa pice, ca fiind o intreprindere neperformanta, iar Petrochimia sa pice, la rindul ei. In aceasta situatie, mai multi editori de presa au decis ca daca zvonul se dovedeste real, sa actioneze pentru mobilizarea populatiei din cele doua judete. S-a vorbit despre un lant uman de la Rm. Vilcea, la Pitesti si la Bucuresti.Intrucit negocierile s-au purtat in taina, speram ca in cursul zilei de azi sa va dam informatii mai clare despre ceea ce presupune aranjamentul cu FMI in legatura cu economia Argesului si a Vilcii, mai ales a Vilcii, care are, ca judet, o singura afacere: Oltchim.Semnatura: C.P.
























Lasă un răspuns