In centrul Pitestiului, trecatorii se impiedica, la propriu, in aceste zile, de zeci de tineri angajati cu jumatate de norma pentru impartirea fluturasilor sau a altor materiale cu mesaj electoral. Cele mai inalte cladiri din oras sunt ticsite cu banere sau mese, iar panourile de afisaj sunt intilnite din zece in zece metri. Reprezentantii argeseni ai Partidului Noua Generatie sunt nemultumiti de faptul ca, in foarte multe locuri aglomerate din oras, panourile electorale lipsesc. ,,In zonele Sfinta Vineri, Ceair, Take Ionescu, Tirgu din Vale, Constantin Brincoveanu si Trivale aceste panouri lipsesc. Nu numai candidatii care trec prin centru ar trebui informati, ci si ceilalti pitesteni”
























Lasă un răspuns