Cind am spus ca nimeni nu e profet in tara lui si ca avocatul si omul politic Veronel Radulescu merita mai multa atentie, multi m-au privit cu neincredere, numai ca viata imi da dreptate.La alegerile interne din decembrie, Radulescu a devenit unul dintre vicepresedintii PDL Vilcea, iar acum, iata-l intr-un turneu in mai multe tari africane in calitate de avocat intr-o afacere transnationala importanta.Ideea pe care vreau sa o transmit este ca daca un om s-a nascut, a crescut si a evoluat intr-un orasel in care se incapatineaza sa isi mentina domiciliul, asta nu inseamna ca nu poate fi extrem de valoros. In fine, fac ce vor concidadinii si colegii politici ai lui Veronel Radulescu, dar dupa opinia mea acest om merita mai mult, cum ar fi un post de parlamentar. E avocat, stie politica, are putere de munca si, mai ales, are bun simt. Pariu insa pe ce vreti ca toti ai lui vor strimba iarasi din nas. De ce ? Fiindca nimeni nu e profet in tara sa si, mai ales la Vilcea, valorile locale sunt privite cu dispret.
























Lasă un răspuns