Aşa cum şi-a obişnuit fanii şi angajaţii, Dacia transformă şi anul acesta, Ziua Naţională a Franţei într-o adevărată sărbătoare a Mioveniului şi a mărcii româneşti preluate, în 1999, de constructorul auto francez Renault.
Sâmbătă, 12 iulie, de la ora 18.30, copiii sunt aşteptaţi pe platoul din faţa Casei de Cultură a Sindicatelor la un program special creat pentru ei. Actori în costume inspirate de personaje de poveste îi vor picta pe feţe şi îi vor implica în diferite jocuri şi concursuri.
Seara va continua cu un concert susținut de Alexandra Ungureanu, Crush și CRBL.
Evenimentul este organizat cu sprijinul Primăriei Mioveni şi al Consiliului Local Mioveni şi are ca parteneri media Radio 21, Şapte Seri şi Absolut TV.
Tradiţia concertelor anuale organizate de Automobile Dacia la Mioveni cu ocazia Zilei Franţei a fost iniţiată în 2006, cu un concert susţinut de Ştefan Bănică Jr., şi a continuat cu Holograf (2007), Voltaj (2008), Aurelian Temişan, Daniel Iordachioaie şi formatia O-la-la (2009), Direcţia 5 (2010), Bere gratis şi Fly Project (2011), Vama (2012), şi Smiley (2013).
























Lasă un răspuns