În urmă cu puțin timp, pompierii argeșeni au fost solicitați să intervină, pe un câmp din comuna Poiana Lacului, pentru salvarea unui bărbat de 36 ani, care și-a prins mâna într-o culegătoare de porumb.
Salvatorii s-au deplasat spre locul indicat cu o autospecială de intervenție și un echipaj SMURD.
Aceștia l-au găsit pe bărbat în stare de conștiență, dar a suferit o plagă complexă prin zdrobire la mâna dreaptă.
I-a fost extrasă mâna din utilaj și, în aceste momente, este transportat la spital.

























Lasă un răspuns