Astăzi, în jurul orei 12.30, pompierii argeșeni au fost solicitați să intervină, în comuna Drăgani, satul Olteni, pentru salvarea unui ied, care căzuse într-un puț.
La locul indicat de apelant s-au deplasat o autospecială de intevenție și un echipaj SMURD.
Un pompier a fost coborât după ieduț, în fântâna adâncă de aproximativ 15 m. Însă animalul, din cauza temperaturii scăzute a apei în care stătuse circa o oră, era hipotermic. Atunci, iedul a fost preluat de paramedici, care l-au învelit și l-au masat până când și-a revenit, spre bucuria tuturor celor prezenți.

























Lasă un răspuns